loading1
loading2
alt

Ile czasu trwa opracowanie projektu wnętrza?

kategoria

Częste pytania

autor

Sebastian Rzymski

Projektowanie wnętrz to nie szybkie zakupy w markecie, a proces który wymaga przeanalizowania różnych często skrajnych możliwych rozwiązań i wyborze tych najtrafniejszych.

Przekłada się to oczywiście na czas realizacji usługi projektowania, która z jednej strony w zamierzeniu ma być wykonana maksymalnie sprawnie i szybko z drugiej strony wykonana kreatywnie z należytą dbałością o jakość.

Termin w jakim może być opracowany projekt wnętrza zależy od:

  • ilości powierzchni, która ma być opracowana
  • wybranego pakietu projektu (projekt kompleksowy, projekt koncepcyjny, projekt kompleksowy z nadzorem autorskim)
  • cech indywidualnych i specyfiki opracowywanych wnętrz takich jak: styl wnętrza, standard wykończenia i planowany sposób wykorzystania przestrzeni wnętrz

A konkretnie w liczbach wygląda to tak:

a) Projekt wnętrz kompleksowy mieszkania lub domu o powierzchni 100-150 metrów kwadratowych to przedział czasu od 6 do 10 tygodni. 

b) Koncepcyjny projekt wnętrz mieszkania lub domu o powierzchni 100-150 metrów kwadratowych – zajmuje średnio od 3 do 5 tygodni,

Szczegółowo opisany zakres usługi koncepcyjnego projektu wnętrz i kompleksowego projektu wnętrz znajduje się tutaj.

Jak widać na powyższym przykładzie różnica jest zasadnicza i warto zastanowić się, której opcji potrzebujemy i jakim czasem dysponujemy.

Opracowanie projektu wnętrza i realizacja projektu przez wykonawców

Warto zdawać sobie sprawę, że wykonanie projektu wnętrza to nie to samo co realizacja projektu przez wykonawców. Fizyczna realizacja projektu na budowie to kolejny etap, który jest szczegółowo omawiany z wykonawcami przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac.

Moi klienci poznają na tym etapie możliwe terminy wykonania planowanych prac remontowo- wykończeniowych i koszty z tym związane.

Proces projektowania wnętrz nierozerwalnie związany jest podejmowaniem decyzji przez inwestora tzn. akceptacji kolejnych etapów projektu itp.  Dlatego zależy mi zapewnieniu maksymalnego komfortu moim klientom podczas prac projektowych.