loading1
loading2

Ile kosztuje projekt wnętrz? Projektowanie wnętrz cennik 2022

kategoria

Częste pytania

autor

Sebastian Rzymski

 

Kiedy rozważamy zlecenie wykonania projektu wnętrz pojawia się mnóstwo pytań i na pewno jednym z nich jest: „Ile kosztuje projekt wnętrz i co dokładnie jest w tej cenie ?”

Koszt wykonania projektu wnętrza bazuje na stawce za metr kwadratowy powierzchni  i  ustalonego nakładu pracy architekta w projekcie. Aby dostosować się do różnych oczekiwań klientów pracownia świadczy usługi projektowe projektowania wnętrz w kilku opcjach do wyboru w zróżnicowanym zakresie:

 

 • Kompleksowy projekt wnętrz nadzorem architekta
 • Wykonawczy projekt wnętrz bez nadzoru 
 • Koncepcyjny projekt wnętrz 

 

Szczegółowe informacje o pełnym zakresie każdej opcji projektu wnętrz można przeczytać niżej.

Jeśli jednak nie masz pewności, która opcja projektu jest najlepsza w Twoim przypadku i chcesz o tym porozmawiać aby otrzymać pomoc w tym zakresie – łatwo możesz to zrobić kontaktując się telefonicznie tel. 501 440 845 lub wysyłając wiadomość email: miragestudio@miragestudio.eu.

Kompleksowy projekt wnętrz z osobistym nadzorem autorskim architekta

Jest to opcja zapewniająca najlepszą jakość usługi wykonania projektu wnętrz ponieważ do skrupulatnie przygotowanego planu działania tj. szczegółowych rysunków technicznych oraz wizualizacji komputerowych pomieszczeń, wszystkie prace, zamówienia są osobiście kontrolowane przez architekta .

Nadzór autorski jest szczególnie polecany Inwestorom, którzy nie dysponują wystarczającą ilością czasu aby zająć się projektem.

Architekt jest wtedy odpowiedzialny za projekt i przebieg realizacji projektu wnętrza na wszystkich etapach znacznie oszczędzając czas inwestora.

Nadzór autorski architekta zawiera:

 • Kontrolę jakości wykonanych prac oraz ich zgodności z projektem wnętrza
 • Kontrolę nad terminami w jakich całość zostanie zrealizowana oraz przekazana inwestorowi
 • Pomoc w wyborze wykonawców do realizacji projektu
 • Spotkania z wybranymi wykonawcami, na których omawiane są wszystkie etapy projektu wnętrza
 • Koordynację i komunikację pomiędzy głównym wykonawcą a mniejszymi podwykonawcami
 • Obsługę zamówień wyposażenia wnętrza i materiałów wykończeniowych
 • Szybką pomoc w przypadku wystąpienia ewentualnych problemów na budowie
 • Wspólne zakupy wyposażenia wnętrz, wizyty w sklepach, salonach oraz firmach oferujących usługi specjalistyczne, które planowane są w projekcie wnętrz
 • Regularne spotkania z architektem, na których omawiane są bieżące etapy postępujących prac oraz kolejne zaplanowane prace wykonawcze.
 • Korespondencja emailowa podsumowująca, każde spotkanie i wspólne ustalenia.

Projekt wnętrz kompleksowy z nadzorem to 299zł/m2.

Finalnie koszt wykonania usługi jest ostatecznie definiowany po zapoznaniu się ze specyfiką projektu i oczekiwaniach inwestora.

Wykonawczy projekt wnętrz

Kompleksowy projekt wnętrz zawiera kompletną dokumentację techniczną umożliwiającą zrealizowanie projektu wg projektu architekta.

Tutaj nie ma przypadków i niespodzianek, ponieważ każdy element wnętrza zaprojektowany i przemyślany jest w najdrobniejszym szczególe.

Warto dodać, że dokumentacja techniczna umożliwia wykonanie kosztorysu inwestycji, który można dostosować i optymalizować względem zamierzonego budżetu.

Daje to bardzo wysoki poziom komfortu klientom, którzy mają kontrolę nad projektem, przebiegiem prac i wydatków. Szczegółowy zakres projektu wykonawczego tutaj:

 • Projekt podłóg wraz z opisem materiałów i rozrysem poziomów, detali podziałów, linii łączących, dylatacji (rzut w skali 1:50)
 • Projekt wykonawczy sufitów wraz z opisem – rozrys i poziomy sufitów podwieszanych, detale łączeń i elementów nietypowych( rzut w skali 1:50)
 • Wytyczne do projektu branżowego zmian instalacji elektrycznej( rozmieszczenie gniazd, punktów wyprowadzeń oświetlenia, podłączeń urządzeń elektrycznych większej mocy) (rzut w skali 1:50)
 • Projekt oświetlenia wraz z opisem, dobór opraw oświetleniowych
 • Wytyczne do projektu branżowego wod-kan.
 • Wytyczne do projektu branżowego c.o oraz ewentualnej instalacji klimatyzatorów
 • Projekt wykonawczy elementów zabudów kartonowo- gipsowych- ścian i ścianek, wnęk i otworów dekoracyjnych, detali
 • Projekt wykonawczy elementów zabudów meblowych – szaf, mebli wbudowanych, zabudowy kuchennej i łazienkowej
 • Projekt wykonawczy łazienek i kuchni – obejmuje wszystkie elementy aranżacyjne, przyłącza, wyposażenie i sprzęt, dobór materiałów, rozrys detali elementów nietypowych – rzut i rozwinięcia ścian
 • Szczegółowy projekt funkcjonalny z wymiarami i opisem realizacyjnym, rozrys elementów nietypowych dla każdego z opracowywanych pomieszczeń – rzut i rozwinięcia ścian w skali 1:25
 • Fotorealistyczne wizualizacje komputerowe 3d ukazujące szczegółowo każde z opracowywanych pomieszczeń
 • Dobór gotowych mebli i sprzętów, materiałów wykończeniowych oraz innego wyposażenia wnętrza
 • Opisy realizacyjne
 • Zestawienie rodzaju i ilości potrzebnych materiałów wykończeniowych i wyposażenia zgodnie z zaakceptowaną wersją projektu
 • Szacunkowa wycena wyposażenia oraz kosztów realizacji inwestycji

Koszt wykonawczego projektu wnętrz to cena 199zł / m2.

Finalnie koszt wykonania usługi jest ostatecznie definiowany po zapoznaniu się ze specyfiką projektu i oczekiwaniach inwestora.

 

Koncepcyjny projekt wnętrz

Druga opcja wykonania projektu wnętrz to projekt wnętrz koncepcyjny i jak sama nazwa wskazuje główny nacisk położony jest w tym przypadku na stworzenie przez architekta koncepcji wnętrza w dwóch lub trzech wariantach do wyboru.

Koncepcyjny projekt wnętrz zawiera plan funkcjonalny pomieszczeń z rozlokowanym wyposażeniem i wymiarami i opisem co gdzie się znajduje oraz komputerowe wizualizacje 3d wnętrz.

Wizualizacje komputerowe 3d przedstawiają kompletnie zaprojektowane wnętrze, które wypełnione jest planowanym wyposażeniem, materiałami wykończeniowymi na ścianach podłogach i sufitach, meblami i zabudowami stolarskimi i kompletnym oświetleniem.

Jednym słowem koncepcyjny projekt wnętrz zawiera wszystko co precyzuje estetyczne walory wnętrza.

Projekt wnętrz koncepcyjny to cena 99zł /m2.

Finalnie koszt wykonania usługi jest ostatecznie definiowany po zapoznaniu się ze specyfiką projektu i oczekiwaniach inwestora.

Koncepcyjny projekt wnętrz to:

 • Analiza funkcjonalna układu pomieszczeń i propozycja optymalizacji przestrzeni pod kątem lepszej ergonomii i indywidualnych preferencji klienta
 • Plan funkcjonalny układu ścian działowych wyznaczających każde pomieszczenie z wymiarami
 • Plan usytuowania drzwi wejściowych do poszczególnych pomieszczeń, szerokości skrzydła i kierunku otwierania
 • Dobór wyposażenia, kolorystyki, materiałów wykończeniowych, opraw oświetleniowych określających styl wnętrza
 • Plan w formie rzutu z góry pomieszczeń z naniesionym wyposażeniem i materiałami wykończeniowymi i opisem
 • Realistyczne wizualizacje komputerowe wnętrz, na których pokazane są wszystkie elementy wnętrza( kolory, oświetlenie, dekoracje, okładziny na ścianach, podłogi, meble, zabudowy stolarskie, armatura łazienkowa i kuchenna)
 • Tabela z wybranym wyposażeniem z linkami do sklepów i fotografiami produktów
 • Wliczone w cenę usługi spotkania konsultacyjne z architektem wnętrz, na których omawiamy zaproponowane pomysły
 • Projekt wnętrz w kilku opcjach do wyboru, który gwarantuje klientom zobaczenie różnych pomysłów jeszcze przed realizacją

Ostateczna wycena jest przekazywana klientowi po zapoznaniu się przedmiotem opracowania projektowego, jego specyfiki i stopnia skomplikowania.

Konsultacje

Jedną z najprostszych form usługi jest konsultacja, która polega na pomocy i doradztwie w projektowaniu wnętrz przez klientów na własną rękę.

Koszt usługi konsultacyjnej jest rozliczany godzinowo i wynosi 200zł/h.

Konsultacje mogą odbywać się zdalnie za pomocą Internetu, telefonu, komunikatora sieci społecznościowej itp. lub na zaplanowanym spotkaniu w dowolnie wybranym miejscu.

W przypadku dojazdu na miejsce spotkania oddalonego znacznie od pracowni powyżej 30km doliczany jest koszt dojazdu, o którym uprzednio jest informowany klient w celu akceptacji planowanego wyjazdu.

Jak projektować żeby nie zwariować?

Projektowanie wnętrz to usługa składająca się z wielu etapów, pozornie tylko w ogólnym pojęciu sprowadzona do pracy architekta.

Aby osiągnąć zaplanowany efekt projektowanie wnętrz wymaga współpracy na wielu płaszczyznach z wieloma osobami, oferujących usługi specjalistyczne i skrupulatnego zaplanowania wszystkich wydatków.

Prosty przykład z życia…

Jak specjalista ma wycenić usługę jeśli nie wie co ma wykonać bo inwestor nie potrafi jeszcze określić czego dokładnie chce i nie wie jak to będzie wyglądało.

Jeśli już do tego dochodzi to niestety jest to efekt czystego przypadku i błędnego założenia przez inwestora, że jakoś to będzie i cóż…. wszystko jest dalekie od ideału…. niestety.

Warto więc sobie zadać pytanie czy głównym celem jest dążenie do uzyskania jak najtańszej kalkulacji kosztów i oszczędności na architekcie pomimo faktu że dom lub mieszkanie to najczęściej największa inwestycja w życiu.

Drugi przykład z życia … ale ten dużo lepszy

Za archiwum pracowni…

Masz więcej pytań? Zapytaj teraz!

Jeśli nie ma odpowiedzi na interesujące Ciebie pytanie, skontaktuj się już teraz ,

tel. 501 440 845, wyjaśnimy wszystkie Twoje wątpliwości.