Koncepcyjny projekt krzesła Mobius chair

Koncepcyjny projekt krzesła Mobius chair

Krzesło zainspirowane powierzchnią Słońca

Koncepcyjny projekt krzesła wykonanego z poliwęglanu bazujący na organicznych kształtach  wyrzucanej gorącej plazmy na Słońcu. Moją inspiracją do wykonania tego projektu były ogólnodostępne zdjęcia wysokiej rozdzielczości powierzchni Słońca.  Na zdjęciach satelitarnych można zauważyć charakterystyczne  łuki wyrzucanej materii , które są pod działaniem zmian pola magnetycznego.  W ten sposób tworzą się piękne harmonijne struktury, które postanowiłem odzwierciedlić w tym projekcie.

Krzesło zaprojektowałem jako model wykonany z jednej wtryskowej formy kolorowego poliwęglanu. Powierzchnia poliwęglanu jest dodatkowo malowana na różne kolory, które płynnie przechodzą z jednego w drugi. Co z kolei umożliwia uzyskanie  stylistyki lini eleganckiej, spokojnej i zrównoważonej lub drapieżnej – sportowej. Z racji tego, że poliwęglan jest odporny na zarysowania i uderzenia mechaniczne idealnym  przeznaczeniem tego modelu krzesła  są wnętrza użyteczności publicznej.

Mobius Chair to koncepcyjny projekt krzesła o wyrazistej dominującej estetyce przeznaczonego do nowoczesnych odważnych wnętrz biurowych. Krzesło Mobius idealnie komponuje się  w grupie krzeseł w różnej kolorystyce.

 

 

 

Udostępnij

admin