Aranżacja wnętrz salonu w stylu eklektycznym – Warszawa Włochy

Opis projektu

Projekt aranżacji wnętrz salonu o powierzchni około 25 metrów kwadratowych w stylu eklektycznym. W aranżacji wykorzystano część wyposażenia pokoju, które połączono z nowoczesnymi  projektowanymi elementami wnętrza.

Szczegółowy opis projektu

W salonie znajdowały się stylowe fornirowane meble oraz klasyczne obrazy olejne, które zostały wykorzystane w projekcie wnętrza.  Piękna drewniana mozaika heksagonalna również została zachowana, resztę elementów pokoju zaprojektowano. Projekt został zrealizowany na terenie Warszawy, gdzie posiadamy wiele zakończonych realizacji projektów wnętrz. Więcej podobnych projektów znajduje się w naszym portfolio projekty wnętrz Warszawa.

Pokój podzielono na dwie strefy: strefę wypoczynkową oraz strefę jadalnianą, która znajduję się w sąsiedztwie kuchni.

Zaprojektowano m.in. stylizowany sufit z delikatną sztukaterią zwieńczony dwiema lampami z kolekcji Artemide. Część ścian wykończona jest kamieniem naturalnym – trawertynem, który jest tłem dla kolekcji obrazów olejnych.

Natomiast na dłuższej ścianie znajduje się stiuk strukturalny, który kolorystycznie jest podobny do trawertynu. Nie mogło zabraknąć w tym projekcie nowoczesnych akcentów, którymi są m.in. nowoczesny rozkładany fornirowany stół z biały klasycznymi nogami, nowoczesne krzesła z kolekcji firmy Vitra oraz sofa pokryta antracytową Alcantarą i tv lcd w srebrnej klasycznej ramie.

Kilka słów o tym czym jest styl eklektyczny?

Najkrócej rzecz ujmując jest to mieszanka różnych stylów zastosowana w projekcie w różnych proporcjach, które tworzą liczne odmiany i wariacje tego stylu.  Powszechne jest już stosowanie połączenia stylu nowoczesnego ze stylem klasycznym, glamour itp.  Projekt w stylu eklektycznym jest balansem pomiędzy tymi różniącymi się od siebie stylami, które jednak w połączeniu ze sobą stają się spójne i harmonijne.

Moda na łączenie wielu porządków i stylów projektowych  jest bardzo pomocna przy kreowaniu wnętrz, w których to użytkownikom zależy na częściowym wykorzystaniu elementów używanego wyposażenia. Przykładowo kiedy bardzo przywiązaliśmy się do klasycznego i bardzo często wartościowego obrazu olejnego trudno nam się z nim rozstać. Z pomocą przychodzi wtedy styl eklektyczny, który umożliwi wkomponowanie takiego elementu.

Styl eklektyczny wnętrz już na dobre zadomowił się w polskich wnętrzach i jest obecnie bardzo popularny, chociaż sam termin nie jest aż tak spopularyzowany.

Projekty wnętrz Warszawa

Jeśli planujesz aranżację wnętrz i poszukujesz architekta wnętrz zobacz także inne projekty wnętrz Warszawa w naszym portfolio oraz opowiedz nam czego potrzebujesz, następnie zapytaj o ofertę poprzez szybki kontakt.

 

Ostatnio dodane projekty

W skandynawskich barwach
Projekty wnętrz
Modernizacja domu na Podlasiu
Architektura
Projekt modernizacji domu z lat 80 - Wizualizacja
W industrialnym klimacie – Mieszkanie na Bialanach
Projekty wnętrz
Widok z przedpokoju na strefę dzienną mieszkania w stylu loft. Po prawej stronie na pierwszym planie szafa z ekspresyjnymi frezami na białych frontach. Na drugim planie lekka ażurowa ścianka z czarnych metalowych profili i szkła.
Projekt domu 350m2 w stylu nowojorskim
Projekty wnętrz
Aranżacja wnętrz domu w stylu nowojorskim- wizualizacja nr 1
Projekt aranżacji wnętrz domu 550m2 w stylu eklektycznym
Projekty wnętrz
Gabinet stomatologiczny Multident
Projekty wnętrz
Aranżacja wnętrz małej łazienki w stylu nowoczesnym – Białystok
Projekty wnętrz
Projekt aranżacji wnętrza 77m2 – salon sprzedaży drzwi i okien Bartek
Projekty wnętrz, Wizualizacje
Wizualizacja lokalu usługowego