Projekt elewacji domu w stylu dworkowym

Opis projektu

Projekt elewacji domu w stylu dworkowym nawiązującym do tradycji dworów szlacheckich. Centralne mocno zarysowane wejście frontalne z gankiem z czterema kolumnami. Inwestorom bardzo zależało na zachowaniu harmonii i odpowiednich proporcjach, delikatnych detali i zwieńczeniu ścian charakterystycznym gzymsem. Dom pomimo tego że jest współczesny przypomina dworek z XIX wieku.

Powrót do klasyki architektury polskich dworów

Projekt elewacji domu 270 m2 w stylu dworkowym nawiązującym do stylistyki XIX- wiecznych dworów szlacheckich w Polsce.  Typowy układ centralny z dużym gankiem  i czterema kolumnami dla tego stylu oraz charakterystyczny gzyms pod połacią dachową. Niemal symetryczna bryła o spokojnych wyważonych proporcjach oraz wyrafinowane elementy sztukaterii elewacyjnej. Elewacje są wykonane z tynków mineralnych w jasnej naturalnej kolorystyce  piaskowej oraz białej sztukaterii i gzymsów. Dopełnieniem elegancji tego obiektu jest kamień granitowy, z którego wykonane są parapety okienne oraz posadzki tarasów i schodów wejściowych do  obiektu.

Szczegółowy opis projektu

Kilka słów o oświetleniu

Zaprojektowano także nowoczesne oświetlenie elewacji montowane w podłożu, które odsłania pełnię smaku tego architektonicznego stylu w nastrojowej scenerii nocnej.

Prezentowany projekt elewacji domu to wizualizacja oświetlenia nocnego, która umożliwiła inwestorom podjęcie kluczowych decyzji przy realizacji wykończenia elewacji oraz montażu oświetlenia zewnętrznego.

Zobacz jak wygląda ten projekt projekt elewacji domu na animacji komputerowej.

Ostatnio dodane projekty

Projekt aranżacji wnętrz apartamentu o powierzchni 145m2 w Warszawie
Projekty wnętrz
W skandynawskich barwach
Projekty wnętrz
Aranżacja wnętrz apartamentu 145 m2 – Warszawa
Projekty wnętrz
W industrialnym klimacie – Mieszkanie na Bialanach
Projekty wnętrz
Widok z przedpokoju na strefę dzienną mieszkania w stylu loft. Po prawej stronie na pierwszym planie szafa z ekspresyjnymi frezami na białych frontach. Na drugim planie lekka ażurowa ścianka z czarnych metalowych profili i szkła.
Projekt domu 350m2 w stylu nowojorskim
Projekty wnętrz
Aranżacja wnętrz domu w stylu nowojorskim- wizualizacja nr 1
Projekt aranżacji wnętrz domu 550m2 w stylu eklektycznym
Projekty wnętrz
Gabinet stomatologiczny Multident
Projekty wnętrz
Aranżacja wnętrz małej łazienki w stylu nowoczesnym – Białystok
Projekty wnętrz