W industrialnym klimacie – Projekt wnętrz mieszkania na Bielanach

Prezentowany projekt wnętrz mieszkania na Bielanach jest zaprojektowany w industrialnym klimacie. To mieszkanie o powierzchni około 50m2 w nowoczesnym apartamentowcu na piątym piętrze. Inwestor na samym wstępie określił na jakim stylu mu zależy i jakie rozwiązania wnętrzarskie chciałby mieć w swoim nowym mieszkaniu. Prace wstępne rozpoczęły się od przeanalizowania wielu inspiracji wnętrz w stylu industrialnym, specyficznych mebli pasujących do tego stylu oraz charakterystycznego dla tego stylu drzwi i przegród wykonanych z połączenia szkła z czarnymi metalowymi ramami tylu drzwi i przegród wykonanych z połączenia szkła z czarnymi metalowymi ramami.

Plan funkcjonalny mieszkania

Klientowi bardzo zależało na maksymalnym otwarciu przestrzeni, z tego powodu pierwotny plan funkcjonalny mieszkania został znacznie przeprojektowany i usunięto wszystkie ścianki działowe, które separowały pomieszczenia. Zaprojektowano nowy układ pomieszczeń znacznie powiększając strefę dzienną.  Stefa dzienna – otwarta to konglomerat zmiksowanych funkcji mieszkania, które czytelnie są ze sobą powiązane. Strefa otwarta to przestrzeń główna zbudowana ze strefy otwartego przedpokoju, przestrzeni relaksu – odpoczynku, strefy jadalni i aneksu kuchennego.

Duży salon z aneksem kuchennym połączoną z sypialnią ścianką ażurową wykonaną ze czarnych metalowych ram i szkła. Ścianka pełni też funkcję drzwi przesuwanych i ma wyraźną mocniejszą i najbardziej charakterystycznym elementów tego wnętrza.

Sypialnia posiada duże podwójne łóżko z materacem w formie prostej drewnianej skrzyni z szufladami oraz szafę garderobianą wpuszczoną  z frontami wykonanymi z naturalnego drewnianego forniru ułożonego w poprzek. Szafa jest w połowie wpuszczona we wnękę, przez co wydaję się dużo płytsza i bardziej kompatybilna wymiarowo z wymiarami niewielkiej sypialni.

Łazienka to minimalistyczna przestrzeń wyposażona w niezbędne elementy przypisane łazience. Wnętrze łazienki to strefa z prysznicem z przesuwanymi szklanymi drzwiami oraz umywalka z białą szafką podumywalkową oraz wc  z głębszą zabudową meblową  na przechowywanie.

Materiały wykończeniowe we wnętrzu

Jednym z założeń zgodnie życzeniem klienta była aranżacja wnętrz za pomocą surowych materiałów tj. szlifowana posadzka betonowa, tynk dekoracyjny imitujący beton na ścianie, białe kafle w łazience oraz kuchni i czarne profile metalowe ze szkłem. Wymienione elementy oraz charakterystyczne meble wyeksponowane są na tle białych powierzchni ścian i zabudowy meblowej. Zaprojektowane zabudowy meblowe urozmaicone zostały o elementy konstrukcyjne tj. czarne metalowe profile ze szkłem oraz kute metalowe szyny do przesuwania frontów.

Więcej projektów autorstwa pracowni można znaleźć w sekcji Projektant wnętrz portfolio. Jeśli szukasz informacji o ofercie pracowni Mirage Studio odwiedź: architekt projektant projektowanie wnętrz warszawa.