Projekt wnętrz domu w stylu nowojorskim

Projekt wnętrz domu w stylu nowojorskim o powierzchni ponad 350m2, przeznaczony dla pięcioosobowej rodziny, złożona z trójki dzieci i małżeństwa, które prowadzi swój rodzinny biznes. Inwestorzy ponadto to aktywne osoby, które bardzo cenią sobie prywatność, wysoką jakość materiałów oraz niebanalne rozwiązania projektowe. Marzeniem inwestorów było posiadanie domu, który zawierałby te parametry. W związku z tym prace projektowe rozpoczęły się niezwłocznie tuż po zakończeniu budowy domu. 

Inwestorom podczas przeglądania inspiracji bardzo spodobał się styl nowojorski we wnętrzach, który był przede wszystkim adekwatny do skali domu. Z tego powodu prezentowane wnętrze przesycone jest wieloma wyrafinowanymi detalami rodem z wilii na przedmieściach Nowego Jorku.

W nowojorskim rytmie - projekt wnętrz domu 350m2

 

Materiały wykończeniowe wysokiej jakości

Dom zlokalizowany jest w spokojnej okolicy na Podlasiu w uroczej scenerii wiejskiej z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Inwestorom bardzo zależało na takiej lokalizacji, która jest przede wszystkim nasycona zielenią i otwartą przestrzenią. Spokój i harmonia lokacji domu jest widoczna przez okna wewnątrz domu, co oczywiście także wpływa na przyjemne obcowanie z przestrzenia prywatnej enklawy jaką jest dom. 

Delikatne przeładowanie dekorem

W projekcie zastosowano delikatne przeładownie detalem, który był skrupulatnie dobierany razem z inwestorami, zachowując jednak wymaganą równowagę pomiędzy elegancją, czystością form i wyszukanym detalom. Zdecydowanie więc nie można mówić o przypadkowości w dekorowaniu, która musiała być pilnowana od początku do końca pracy nad projektem, ponieważ było łatwo wszystko zepsuć. Szlachetne materiały wykończeniowe o dużych powierzchniach rzucają się  w pierwszej kolejności w oczy w tym projekcie, co już na wstępie zbliża do stylu nowojorskiego, który jest wypełniony po brzegi np. kamieniami naturalnymi. 

W nowojorskim rytmie - projekt wnętrz domu 350m2

 

Duże i obszerne pomieszczenia

Wnętrza są bardzo dostojne i reprezentacyjne, przez zastosowaną większą skalę właściwie wszystkich pomieszczeń, nie ma tu ciasnych i niedoświetlonych przestrzeni tylko pełnowymiarowa wygodna w użytkowaniu przestrzeń zapewniają wysoki stopień komfortu użytkowania przestrzeni.

Schemat kolorystyczny bazuje na eleganckim zestawieniu bieli i czerni razem z chromowanymi i lustrzanymi powierzchniami. W projekcie tym znajduje się m.in. naturalny czarny i biały granit, luksusowe meble marki Primavera, dekoracyjne lustra Svarovskiego oraz bardzo eleganckie designerskie lampy znanej marki Artemide i Eicholtz.

W nowojorskim rytmie - projekt wnętrz domu 350m2

 

Wyrafinowane i dekoracyjne schody

Przysłowiowym rodzynkiem na torcie jest przestrzeń schodów z podświetlonymi kamiennymi podstopnicami i stopniami, które udekorowane są stylową chromowaną barierką nawiązującą do stylu Art Deco. Oprócz tego wnętrza udekorowane są sztuką w formie wielkoformatowych obrazów przedstawiających malarstwo z wizerunkami baletnic w obfitych dekoracyjnych ramach.

W nowojorskim rytmie - projekt wnętrz domu 350m2

Kolejnym charakterystycznym rozwiązaniem tego projekt wnętrza jest projekt dużego kominka narożnego wykończonego dużymi płatami kamienia naturalnego oraz wkomponowanie go ze ścianką, na której znajduje się telewizor. Za TV jest dekoracyjna ściana wykonana z kamiennych romboidalnych elementów, które są podświetlone ukrytym oświetleniem liniowym.

Strefa dzienna posiada wysoką przestrzeń, które wspaniale podkreśla dostojny charakter stylizacji wnętrza. 

Wnętrze nie dla minimalistów

Podsumowując  projekt wnętrz domu w stylu nowojorskim podkreślono skalę wnętrz z wyjątkową dbałością detale, które wywracają do góry nogami porządek stylu minimalistycznego. Za to bardzo podkreślają liczne walory i akcenty, które posiada styl nowojorski nowoczesny, opierający się mimo wszystko na klasycznych rozwiązaniach nasyconych dekorem. Oczywiście entuzjaści powściągliwej stylistki we wnętrzach nie mają tutaj czego szukać, za to adoratorzy bogatszych i zdecydowanie bardziej wysublimowanych pełnych przepychu wnętrz odnajdą się tutaj doskonale.

 

Styl nowojorski wnętrza domu – galeria:

Więcej projektów autorstwa pracowni można znaleźć w sekcji projektowanie wnętrz portfolio.