Metamorfoza –  aranżacja kuchni w domu jednorodzinnym

Nowoczesna aranżacja kuchni w domu jednorodzinnym, z której będzie korzystać kilkuosobowa rodzina. Przestrzeń kuchni to bardzo ważne miejsce domu, ponieważ  jest intensywnie użytkowana przez wszystkich domowników i musi być przede wszystkim wygodna. Klienci ze względu na dość długie obcowanie z istniejącą niefunkcjonalną kuchnią ( bez podstawowych zasad trójkąta funkcjonalnego w kuchni) postanowili dać wolną rękę pracowni Mirage Studio aby bardzo poprawić tą przestrzeń zarówno pod kątem funkcjonalnym oraz estetycznym.

ZAPACH LASU – ARANŻACJA WNĘTRZA KUCHNI

Układ funkcjonalny kuchni

Od strony funkcjonalnej pomieszczenie kuchenne podzielone jest na dwie strefy tj. strefę jadalni, w której  znajduje się stół z możliwością rozkładania na większą ilość osób oraz druga zasadnicza strefa – zabudowa z szafkami i blatem roboczym kuchni.   Aranżacja kuchni z szafkami kuchennymi z zabudową  kształcie  litery L  – sprawdzonego i dość uniwersalnego układu szafek, gdzie zachowana jest wyważona proporcja pomiędzy całkowitą pojemnością szafek a miejscem, które zajmują.

Doświetlenie kuchni dwoma oknami

Do nietypowych elementów tego wnętrza należą dwa okna, które są raczej rzadkością w przestrzeni o powierzchni około 16 metrów kwadratowych. Jest to bardzo na plus w przypadku kuchni i szczególnie blisko powierzchni blatu roboczego, który jest lepiej oświetlony naturalnym światłem. Aranżacja kuchni  zaprojektowana zgodnie w zasadami współczesnej ergonomii to możliwie duża powierzchnia blatu kuchennego, który zapewnia wystarczającą ilość miejsca na wszelkie czynności w pomieszczeniu kuchennym.

ZAPACH LASU – ARANŻACJA WNĘTRZA KUCHNI

Schemat kolorów  użyty w projekcie  i materiały

Kolorystyka wnętrz jest adekwatna do skali wnętrza tzn. delikatna bez mocnych kontrastów.  Prezentowana aranżacja kuchni to dominacja prostych form i szlachetnych materiałów wykończeniowych. Zabudowa kuchennych szafek podblatowych pokryta jest  płatami forniru z palisandru, natomiast górne szafki są lakierowane na biało.

Dekoracyjna zielona ściana z mchem

Bardzo charakterystycznym elementem tej aranżacji jest dekoracyjna ściana ze specjalnego gatunku mchu, który nie wymaga podlewania i jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych. Ściana pokryta instalacją z porośniętym mchem korzystnie wpływa na mikroklimat pomieszczenia oraz zapewnia unikatowe wrażenia estetyczne szczególnie w zestawieniu z nowoczesnymi powierzchniami mebli. Ścianka jest podświetlona ukrytymi wpuszczonymi w podwieszany sufit lampami reflektorami ze skupionym stożkiem światła.  Generuje to dodatkową opcję oświetlenia kuchni w nocy i stworzenia klimatycznego i ciepłego w odbiorze wnętrza, którym bardzo przyjemne jest gotowanie i spędzanie czasu z domownikami.  A

ZAPACH LASU – ARANŻACJA WNĘTRZA KUCHNI

Podsumowanie

Piękno prostych form wyraźnie zaakcentowanych we wnętrzu  spowodowało zauważalną poprawę walorów estetycznych i nadanie wnętrzu specyficznego stylu.  Poprawa planu funkcjonalnego kuchni na pewno pozostanie zauważona przez wszystkich domowników, którzy docenią wygodę  i komfort zarówno podczas większego gotowania, przygotowywania posiłków, wspólnego jedzenia oraz przerwy w ciągu dnia na kawę.

Zobacz więcej projektów pracowni w portfolio.