Projekty wnętrz oferta pracowni Mirage Studio

Nowoczesna aranżacja wnętrz może być wykonana w dowolnym stylu i może być dostosowana bardzo precyzyjnie do wymagań klienta. Projekty wnętrz domów lub spersonalizowany projekt mieszkania to usługi projektowe, które stają się coraz bardziej popularne i modne wśród klientów prywatnych, dla których projekt wnętrza dopasowany do ich stylu życia staje się niezwykle ważny. Dlatego kładziemy duży nacisk na odpowiednią personalizację i przedprojektową analizę preferencji klienta związanych z aranżacją wnętrz.

Kompleksowe projekty i nowoczesne aranżacje wnętrz

W dzisiejszym pędzącym świecie czas stał się jednym z naszych największych luksusów, rzadkim, ale pożądanym towarem. U podstaw filozofii Mirage Studio leży danie naszym klientom więcej czasu dla siebie.

Zaplanujemy najmniejsze elementy projektu wnętrza i spersonalizujemy aranżację wnętrza tak, aby stworzyć ponadczasowe modne wnętrza pełne blasku, harmonii i piękna, która będą doskonałym miejscem na relaks po wyczerpującym dniu w pracy lub długiej podróży.

Studio projektowania wnętrz Warszawa- foto mieszkanie realizacja Mirage Studio
Zdjęcie dużego lustra na klatce schodowej w projekcie aranżacji domu w Białymstoku. Lustro składa się z mniejszych kawałków ułożonych w karo fazowanych na krawędziach

Projektowanie wnętrz i realizacje pod klucz

Świadczymy usługi projektowania wnętrz także na odległość, które wpisują się w indywidualny rytm i styl życia naszych klientów. Gwarantujemy elastyczne terminy spotkań w dogodnych lokalizacjach i porach dnia, aby zminimalizować czas spędzany przez Klienta na niepotrzebnych rzeczach.

Realizujemy marzenia naszych klientów o ponadczasowych wnętrzach, czerpiąc inspirację z życia, podróży i osobistych doświadczeń, puszczając wodze fantazji. Zapewniamy projektowanie wnętrz online oraz kompleksowy projekt architektury wnętrz.

Punktem startowym procesu projektowania wnętrz jest rozmowa. Wspólnie identyfikujemy potrzeby, cele i dostępne możliwości do realizacji. Razem analizujmy znalezione inspiracje wnętrz, aby znaleźć optymalny kierunek pracy nad kształtem projektu.

Kolejne etapy to: opracowanie projektu koncepcyjnego w kilku wariantach, omówienie koncepcji i proponowanych rozwiązań, przedstawienie i dostosowanie projektu zgodnie z preferencjami i uwagami klienta. Kompleksowy projekt architektury wnętrz obejmuje też przygotowanie projektu technicznego wraz z rysunkami wymiarowymi i instrukcją wykonania dla wykonawców, stworzenie kalkulacji wstępnych kosztorysów inwestycyjnych.

Analiza

Dogłębna analiza i omówienie z klientem potrzeb w zakresie planowanego projektu wnętrza. Ustalenie priorytetów i głównego celu w aranżacji wnętrz.

Koncepcja

Prace koncepcyjne nad wnętrzem w wielu wariantach. Dzięki temu zobaczysz różne koncepcje, które pomogą określić kolejny etap prac projektowych.

Projekt

Dokumentacja techniczna z wymiarami i opisem realizacyjnym dla wykonawców. Dzięki temu wszystkie prace będą pogrupowane i zaplanowane w odpowiedniej kolejności.

Realizacja

Weryfikacja przez architekta prac wdrożeniowych pod kątem ich zgodności z projektem i jakości. Nadzór autorski architekta.

Nowoczesne aranżacje wnętrz i pomysły na aranżację w wielu wariantach do wyboru

Tworzymy nowoczesne aranżacje wnętrz w wielu wariantach dla klienta, aby pomóc mu ustalić główne zamierzenia i ustalić najważniejsze punkty.

Bazując na tej wiedzy konsekwentnie projekt wnętrz jest rozbudowywany i zapełniany detalami technicznymi, planem prac remontowych, planem ścian działowych, wyposażeniem, kolorami, materiałami wykończeniowymi, lampami itp. aż do momentu możliwości oszacowania inwestycji i stworzenia kosztorysu.

Następnym etapem jest realizacja projektu wnętrz, w którym to na życzenie klienta możemy także uczestniczyć.

Projekty wnętrz Warszawa - zdjęcie z realizacji projektu wnętrz mieszkania

Projekt salonu czy nowoczesny wystrój wnętrz całego domu lub mieszkania. Dwa rodzaje aranżacji pomieszczeń:

Zapewniamy projekty wnętrz całych lokali mieszkalnych czyli projekt nowoczesnego mieszkania lub nowoczesny projekt domu oraz jedynie wybrane pomieszczenia takie jak: projekt kuchni, projekt pokoju, projekt wnętrza sypialni, pokoju dziecięcego, koncepcję aranżacji łazienek w różnych stylach.

Projekt wnętrz z nadzorem

Kompleksowy projekt architektury wnętrz to kompletna dokumentacja techniczna projektu dla wykonawców, wizualizacje, kosztorys. Architekt wnętrz osobiście nadzoruje wszystkie prace realizacyjne, aby były wykonane zgodnie z projektem i wysokiej jakości. Możliwość wykonania projektu wnętrz wraz z nadzorem jest idealna dla osób, które nie mają czasu na zajmowanie się budową.

Metamorfoza wnętrz

Zmiana przestrzeni w mieszkaniu lub domu popularnie nazywana jest metamorfozą wnętrz. Może dotyczyć wnętrz pokoju, aranżacji salonu lub może być to nowa odświeżająca pomieszczenie aranżacja kuchni. Analiza i optymalizacja funkcjonalna układu przestrzeni, nowa koncepcja aranżacji wnętrz poprawiająca ogólne postrzeganie estetyki wnętrza. Projekt wnętrz wykonany w tej opcji to drugie nowe życie dla wnętrz.

Projekt wnętrz wykonawczy

Techniczny projekt wnętrz to idealna opcja projektu wnętrz, dla osób które dysponują wystarczającą ilością czasu, aby kontrolować przebieg prac realizacyjnych. Jest to pełny projekt wnętrz bez nadzoru architekta, w którym inwestorzy podejmują się realizacji projektu na własną rękę bazując na przekazanym projekcie.

Koncepcyjny projekt wnętrz

Koncepcyjny projekt wnętrz to wariant opracowania projektowego skupiający się na idei i pomyśle na aranżację wnętrz, który jest poprzedzony analizą funkcjonalną układu domu lub mieszkania. W tej opcji główny nacisk postawiony jest na znalezienie odpowiedniego stylu wnętrz, jakie kolory mebli i wyposażenia zastosować. Aranżacja wnętrz określa w tej opcji projektowej najważniejsze elementy od strony wizualnej.

Projekt wnętrz funkcjonalny

Esencja tego co zawiera projekt wnętrz. Jest to układ ścian działowych, wielkość pomieszczeń i zaplanowanych sprzętów, określenie relacji pomiędzy poszczególnymi strefami wnętrz. Rzut z góry na plan mieszkania lub domu z naniesionymi wymiarami, wielkość przestrzenie komunikacyjnej i optymalizacja pod kątem ergonomii przestrzeni to właśnie funkcjonalny projekt wnętrz.

Home staging

Home staging to usługa polegająca na przygotowaniu nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży. Głównym celem jest atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza, które powinno podkreślić jego walory estetyczne i charakter aby zainteresować jak najliczniejszą liczbę oglądających  nieruchomość i przyśpieszyć sprzedaż lub wynajem za możliwe najwyższą cenę.

Profesjonalna fotografia wnętrz

Sesja zdjęciowa wnętrz nieruchomości, które przygotowywane jest do sprzedaży lub wynajmu. Sesja zdjęciowa wnętrz ma za zadanie zaprezentować najlepsze cechy wnętrz domu lub mieszkania. Wykonywanych jest duża ilość zdjęć w różnym oświetleniu i konfiguracjach kompozycyjnych, które są następnie poddawane cyfrowej obróbce komputerowej w celu optymalizacji ich jakości.

Kreatywność

Projekt wnętrz mieszkania na Bielanach sejsa foto_-48

Oferujemy ponadprzeciętne aranżacje wnętrz w różnych stylach wnętrzarskich i zróżnicowanym standardzie wykończenia. Nasze zrealizowane realizacje to wielu stylów aranżacji wnętrz. Sprawdź zdjęcia wnętrz, które mieliśmy przyjemność wykonać po realizacji. 

Elastyczność

Architekt - moda na projektowanie wnętrz

Projektujemy wnętrza domów i wnętrza mieszkań jako spersonalizowaną przestrzeń prywatną ściśle dopasowaną do rzeczywistych potrzeb klienta.

Precyzja

Program funkcjonalny

Udana aranżacja wnętrz to także nadzór autorski architekta podczas realizacji. Obecnie kompleksowy projekt architektury wnętrz to potrzeba umiejętnego planowania i prowadzenie prac remontowych w czym pomoże architekt opiekujący się inwestycją.

Studio projektowania wnętrz – Zobacz aranżacje wnętrz w portfolio pracowni

Tworzymy indywidualne projekty wnętrz mieszkań oraz wnętrz domów. Chętnie podejmujemy się wyzwania projektu niestandardowego wnętrza . W naszym portfolio znajdziesz m.in. : projekty domów, projekt mieszkania, projekt salonu, aranżacje pokoju, pomysły na wystrój wnętrz, projekt wnętrza kuchni, projekt wnętrza łazienki, projekty wnętrz mieszkań zdjęcia, połączenie salonu z kuchnią i wiele innych realizacji i projektów wnętrz. 

Baza wiedzy pracownia projektowa

Potężna dawka wiedzy o tym jak wykonać projekt wnętrz samodzielnie. Jak dobierać kolory ścian, ja zrobić projekt pokoju, jak wybrać styl wnętrza mieszkania, czym są podstawowe elementy aranżacji wnętrza.

Dowiesz się jak projektować modne wnętrza, sprawdzisz na co zwracać uwagę podczas poszukiwania inspiracji aranżacji wnętrz. Poszerzysz wiedzę o tym czym jest projekt funkcjonalny i jak prawidłowo wybierać w aranżacji wnętrz kolory.

Poznasz liczne inspiracje wnętrz i dowiesz się jakich zasad aranżacji wnętrz warto przestrzegać, jak urządzić salon, jak i czym łączyć kolor z wyposażeniem wnętrza.

Przewodnik stylów urządzania wnętrz

Jeśli interesują cię ciekawe aranżacje w różnych stylach poznaj je w naszym autorskim przewodniku po stylach. Zobacz przepisy na gotowe projekty wnętrz i zostań ekspertem i bądź pewny co naprawdę oznacza udana aranżacja wnętrz.
Przykłady charakterystycznych elementów wybranego stylu, które wypełniają ponadczasowe aranżacje wnętrz znajdziesz właśnie tutaj. Co z tego, że w inspiracji znajdziesz wymarzony niemal idealny nowoczesny wystrój wnętrz, która nie jest możliwa w realizacji w zbyt małej dostępnej przestrzeni. Dokonując wyboru stylu wnętrza sprawdź jego wady i zalety.
alt

Częste pytania Projektowanie wnętrz wiedza / sty 2023

Ile kosztuje projekt wnętrz?

Aranżacja wnętrz ma wiele aspektów, poniżej najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje projekt wnętrza?

W ramach usług pracowni wykonujemy projekty podzielone na pakiety projektowe w różnym zakresie opracowania i w zróżnicowanej cenie. Podstawowa wersja projektu to 69zł/m2.

Czy projektujecie wnętrza tylko w stylu nowoczesnym?

Projektujemy wnętrza w różnych stylach wnętrzarskich, tak aby spełniała oczekiwania estetyczne inwestora.

Jak wygląda nadzór architekta?

Istniej wiele możliwych form nadzorowania pracy architekta nad realizacją projektu. Najbardziej popularną są wizyty na miejscu na budowie, spotkania z wykonawcami i omawianie planowanych i już wykonanych postępów prac oraz ich ewentualna korekta.

Aranżacje wnętrz wcale nie muszą oznaczać czasochłonnego zaangażowania inwestora, kiedy opiekę nad projektem sprawuje architekt wnętrz.

Jaki pakiet projektu będzie najlepszy?

Wybór pakietu zależy od Twoich oczekiwań i tego co chcesz osiągnąć. Co to oznacza? Trudno jest wykonać oryginalne aranżacje wnętrz mieszkania lub domu o powierzchni powyżej 100 m2 bazując jedynie na podstawowym projekcie funkcjonalnym. Jednak koncepcyjny projekt może okazać się idealny w przypadku jednego niewielkiego pomieszczenia szczególnie kiedy zależy Ci na czasie.

Idąc dalej- trzeba mieć trochę czasu aby nadzorować prace remontowe nad wnętrzami, wbrew pozorom zadań do wykonania w trakcie remontu jest sporo. Jeśli więc nie masz na to czasu nie oczekuj, że projekt wykonawczy wnętrz załatwi wszystko, dużo lepszy będzie w tym wypadku wybranie opcji aranżacji wnętrza z nadzorem architekta.

Nie oczekuj dokładnej kalkulacji kosztów realizacji i remontu wnętrz opierając się jedynie na koncepcyjnym projekcie, który zawiera głównie wizualizacje, bądź jednak pewien, że taki kosztorys otrzymasz jeśli wybierzesz projekt techniczny ze szczegółowymi rysunkami i wymiarami z planowanym wyposażeniem i zestawieniem ilościowym wybranych materiałów wykończeniowych.

Aranżacje wnętrz wcale nie muszą oznaczać czasochłonnego zaangażowania inwestora, kiedy opiekę nad projektem sprawuje architekt wnętrz.

Czy projekt może dotyczyć tylko jednego pomieszczenia np. projektowanie wnętrz pokoju?

Niezależnie czy jest to tylko aranżacja pokoju dziecięcego, projekt pokoju młodzieżowego czy aranżacja mieszkania zapewniamy pełne wsparcie w obu przypadkach. Preferujemy pełne aranżacje wszystkich pomieszczeń lokalu, co zapewnia lepszą spójność przestrzeni wnętrz.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasami klienci oczekują jedynie wsparcia architekta wnętrz w wybranym pomieszczeniu, często jest to łazienka, kuchnia, salon, sypialnia, gabinet. W pomieszczeniach poniżej 10 metrów kwadratowych powierzchni koszt wykonania projektu obliczany jest ryczałtowo w dwóch wariantach tj. aranżacja pomieszczenia koncepcja oraz aranżacji pomieszczenia projekt wykonawczy. Szczególnie jest to popularne w usłudze projektowania aranżacji łazienek.

Aranżacje wnętrz wcale nie muszą oznaczać czasochłonnego zaangażowania inwestora, kiedy opiekę nad projektem sprawuje architekt wnętrz.

Czy projektujecie wnętrza na odległość?

Oczywiście, świadczymy także projektowanie wnętrz online na odległość bez angażowania klientów w spędzanie czasu w korkach i dojazdach na spotkania. Jest to nowa forma kontaktu architekta wnętrz z klientami, która rzeczywiście tworzy projekt wnętrz w przyśpieszonym trybie. Co jest szczególnie polecane w przypadku oczekiwania szybkiego opracowania projektu.

Co w sytuacji kiedy projekt nie spodoba się?

Czasem projekt wnętrz pomimo najszczerszych chęci i zaangażowania architekta może się umiarkowanie podobać albo wcale. Co wtedy? Otóż w znakomitej większości przypadków pierwsze propozycje aranżacyjne lądują… w koszu. To zupełnie normalne i naturalne, aby projekt ewoluował, był korygowany i coraz bardziej był dopasowany do klienta. Tworzy się tyle wariantów projektu ile potrzeba, tak aby inwestor był w 100% przekonany co do swojego wyboru.

Jaka jest lokalizacja pracowni i co z projektami w mniejszych miejscowościach?

Siedziba pracowni jest w Warszawie, co jednak nie oznacza, że świadczymy usługi wyłącznie na tym obszarze. Zapewniamy profesjonalne usługi projektowe poza stolicą Polski. Główne obszaru działalności pracowni:

Aranżacje wnętrz Warszawa, Projektowanie wnętrz Białystok, Architektura wnętrz podlaskie, Pracownia projektowania wnętrz mazowieckie.

Google

Zobacz opinie klientów o współpracy z nami.

Kontakt

Potrzebujesz wyceny projektu wnętrz lub usługi pokrewnej

Zapewniamy kompleksowy projekt architektury wnętrz  domów, mieszkań i lokali usługowych . Tworzymy małe przestrzenie mieszkania oraz duże wnętrza.

Poznaj nas, nasz proces kreatywny i projektowy. Zadzwoń 501 440 845, napisz do nas maila na miragestudio@miragestudio.eu, aby otrzymać ofertę odnośnie Twojego projektu wnętrz lub użyj formularz kontaktowy →