Architektura cennik

Tworzymy indywidualne projekty domów, projekty rozbudowy domów oraz projekty elewacji domów. Dlatego taki projekt wymaga spersonalizowanej wyceny dla Ciebie

Projekty domów charakteryzują się różnorodnością i szerokim zakresem możliwych rozwiązań projektowych, stopniem skomplikowania, skali, specyficznych zaplanowanych funkcji. Każdy projekt jest inny, dlatego nie posiadamy sztywnego cennika i każdy projekt domu wyceniamy indywidualnie.

Usługi projektowe

Projekt domu to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną zaplanować dom bardzo dopasowany do swoich wymagań, każdy aspekt planowanej inwestycji jest analizowany i omawiany. Wyciągane są wnioski i całość koncepcji prezentowana jest w formie wizualizacji komputerowych w celu lepszego wyobrażenia sobie zamierzonej inwestycji.

Poniższe cenniki projektów architektonicznych to przykładowa kalkulacja cenowa wykonania projektu indywidualnego domu lub przebudowy budynku mieszkalnego już istniejącego wraz z podstawowym zakresem wpływającym na cenę.

 • Indywidualny projekt domu

  od 150 zł / m²

  • Analiza mapy do celów projektowych
  • Koncepcja architektoniczna
  • Wizualizacje komputerowe 3d domu
  • Projekt konstrukcyjny
  • Kompletna dokumentacja techniczna do uzyskania pozwolenia na budowę
 • Projekt rozbudowy domu

  od 200 zł / m²

  • Inwentaryzacja budowlana
  • Ekspertyza techniczna budynku czy nadaję się do rozbudowy
  • Analiza mapy do celów projektowych
  • Koncepcja architektoniczna
  • Wizualizacje komputerowe 3d domu
  • Projekt konstrukcyjny
  • Kompletna dokumentacja techniczna do uzyskania pozwolenia na budowę
 • Projekt elewacji domu

  od 1500zł

  • Inwentaryzacja budowlana
  • Koncepcja architektoniczna elewacji
  • Wizualizacje komputerowe elewacji
  • Projekt techniczny elewacji domu

Architektura cennik – zawiera ceny minimalne za wykonanie projektu architektonicznego domu lub projektu rozbudowy domu, projektu elewacji domu. Ceny wybranego pakietu wykonania projektu mają wyłącznie charakter orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej. Wszystkie wyceny projektów architektonicznych i innych usług wykonujemy indywidualnie na podstawie briefu i wstępnych założeń projektu.  Wszystkie ceny stron internetowych i innych usług są cenami brutto, do których wystawiamy rachunek.

Jak tworzymy projekty domów?

Pierwszym krokiem jest rozmowa i ustalenie wstępnych założeń projektu i oferta. Następnie analizowana jest lokacja planowanej inwestycji oraz możliwe rozwiązania, które są kompatybilne z ustalonymi założeniami. Kolejnym krokiem jest analiza miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i wpasowanie się w obowiązujące regulacje. Jeśli obszar, na którym planowana jest budowa nie jest objęty takim planem, przygotowywana jest wstępna koncepcja architektoniczna i składny jest wniosek do miejscowego urzędu o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. W następnych etapach rozwijana jest koncepcja architektoniczna domu, czyli wygląd zewnętrzny, układ funkcjonalny i rozwiązania konstrukcyjne i budowlane.

Usługi indywidualnego projektu domu rozpoczynają się już do 150 zł/m2. Ze względu na możliwe szerokie rozbieżności względem wymaganego czasu na opracowanie projektu domu i nakładu pracy ceny wybranej usługi są podane jako ceny minimalne orientacyjne. Ostateczny koszt wykonania tej usługi jest ustalany indywidualnie na podstawie wywiadu z klientem i ustalonych założeń i briefu.

Cennik architektura

Średni czas realizacji indywidualnego projektu domu to około 12 tygodni w zależności od skali przedsięwzięcia i projektu i decyzji administracyjnych. Ostateczne ustalenie terminu wykonania projektu jest przekazywane w formie pisemnej w ofercie oraz na umowie.

Projekt rozbudowy domu należy do trudniejszego zadania projektowego, ponieważ wymaga poznania rzeczywistego stanu budynku od strony konstrukcyjnej i budowlanej, co wiąże się z wykonaniem szczegółowej inwentaryzacji  architektoniczno- budowlanej oraz ekspertyzy technicznej stwierdzającej czy dany budynek nadaję się do rozbudowy. Następnie analizowana jest lokalizacja budynku  w kontekście działki i wpływ planowanej rozbudowy/ modyfikacji ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Kolejnym krokiem jest opracowanie koncepcji architektonicznej rozbudowy domu tj. wyglądu zewnętrznego, układu funkcjonalnego oraz wprowadzonych rozwiązań konstrukcyjno – budowlanych, często w projektach tego typu uczestniczy konstruktor. Wizualizacje komputerowe, które prezentują koncepcję rozbudowy domu są kolejnym etapem w tym procesie.  Jedną z ostatniej fazy  przygotowania projektu rozbudowy domu jest wykonanie dokumentacji technicznej, która jest podstawą do wydania pozwolenia na rozbudowę domu. Po jej wydaniu i uprawomocnieniu można na podstawie rozpocząć planowaną przebudowę domu.

Projekt rozbudowy domu należy do trudniejszego zadania projektowego, ponieważ wymaga poznania rzeczywistego stanu budynku od strony konstrukcyjnej i budowlanej, co wiąże się z wykonaniem szczegółowej inwentaryzacji  architektoniczno- budowlanej oraz ekspertyzy technicznej stwierdzającej czy dany budynek nadaję się do rozbudowy.

Usługi projektu rozbudowy domu rozpoczynają się już od 200 zł/m2. Ze względu na możliwe szerokie rozbieżności względem wymaganego czasu na opracowanie projektu, jego specyfiki  oraz nakładu pracy ceny podane są  jako ceny minimalne orientacyjne. Ostateczny koszt wykonania tej usługi jest ustalany indywidualnie na podstawie wywiadu z klientem i ustalonych założeń i briefu.

Cennik architektura

Średni czas realizacji rozbudowy projektu domu to około 12 tygodni w zależności od skali przedsięwzięcia i projektu i decyzji administracyjnych. Ostateczne ustalenie terminu wykonania projektu jest przekazywane w formie pisemnej w ofercie oraz na umowie.

Jednym z częstych zleceń w pracowni jest zadanie polegające na opracowaniu projektu elewacji domu. Usługa ta polega na analizie obecnego wyglądu budynku, wykonaniu koncepcji architektonicznej elewacji, co wykonywane jest formie wizualizacji komputerowych  oraz na opracowaniu projektu technicznego z widokiem , opisem i wymiarami każdej elewacji obiektu. Głównym zamierzeniem tej usługi jest podniesienie walorów estetyki architektury budynku.

Baza wiedzy pracownia projektowa

Projektowanie wnętrz – Aranżacja wnętrz domów – Projekty wnętrz mieszkań – Indywidualne projekty domów jednorodzinnych  – Przebudowy i rozbudowy domów jednorodzinnych – Adaptacje projektów domów jednorodzinnych – Wizualizacje komputerowe 3d

alt

Częste pytania Projektowanie wnętrz wiedza / sty 2023

Ile kosztuje projekt wnętrz?

Zapewniamy usługi indywidualnych projektów domów, projekty przebudowy, rozbudowy domów. Tworzymy projekty domów o mniejszej i większej kubaturze w różnej stylistyce. Poznaj nas, nasz proces kreatywny i projektowy. Zadzwoń 501 440 845, wyślij brief, napisz do nas maila na miragestudio@miragestudio.eu, aby otrzymać ofertę odnośnie Twojego projektu domu lub wykorzystaj formularz kontaktowy

  Wybierz temat: