Projekt elewacji domu, który uatrakcyjni jego wygląd

Współczesne projekty domów mogą być bardzo precyzyjnie dopasowane do wymagań stawianych przez klientów.

Na dębowej - Projekt domu z poddaszem - 280m2

 

Usługa zyskująca coraz większą popularność, ze względu na coraz większe znaczenie zewnętrza budynku i architektury jego elewacji.

 

Usługa ta najczęściej dotyczy domów już istniejących, które wymagają modernizacji elewacji z powodu czysto estetycznych lub z powodu termomodernizacji domu

Jest potrzebny kiedy planujemy przeprowadzić modernizację domu z zewnętrz np. ocieplić budynek oraz kiedy po prostu zamierzamy uatrakcyjnić wygląd zewnętrzny domu.

Określenie prawidłowych proporcji, rytmu  i podziałów na budynku ma istotny wpływ na jego styl i charakter architektury.

Projekt elewacji starego domu i nowego – etapy

Tworzymy projekty elewacji domów nowych oraz projekty elewacji domów istniejących. Projektujemy nowoczesną architekturę elewacji dostosowaną do współczesnych trendów i warunków technicznych wnikliwie uprzednio analizując możliwe rozwiązania i opcje. Elewacje domu stanowią jak wiadomo jego integralną część, która wymaga pietyzmu w  poszukiwaniu odpowiedniego detalu oraz umiaru i wyczucia kompozycji i swoją subtelnością daleko wykracza poza czysto budowlany aspekt domu.  Bazując na tej wiedzy projekt elewacji domu jest  stopniowo zapełniany detalami, które finalne tworzą koncepcję  elewacji. Proces opracowania projektu elewacji domu można podzielić na kilka etapów.

Analiza, oferta, wizja lokalna

Projekt elewacji domu rozpoczynamy od zapoznania się bryłą i architekturą domu( na podstawie przesłanych fotografii lub wizji lokalnej ), następnie określenia wymagań względem preferowanego stylu architektonicznego oczekiwanego przez inwestora.

 

Na tej podstawie przedstawiamy ofertę z kosztorysem i terminem realizacji projektu. Koszt wykonania projektu elewacji rozpoczyna się od 1500zł i zależy od wielkości domu

kamera front
kamera 1 b plus postacie

Prace projektowe

Po ustaleniu warunków współpracy przez dwie strony formalizowana jest umowa na wykonanie projektu elewacji domu. Po tym etapie organizowane jest spotkanie  i rozmowa pomiędzy architektem a inwestorem.

 

Spotkanie prowadzi właściciel pracowni  architekt Sebastian Rzymski. Na spotkaniu ustalane są indywidualne potrzeby i wymagania inwestorów,  ich preferencje względem stylu, aspektów funkcjonalnych domu oraz kwestii rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Wizualizacja elewacji domu i plany 

Zasadniczy etap projektu elewacji domu to opracowanie wizualizacji komputerowych przestrzennej bryły domu z naniesionymi detalami, materiałami i kolorami, tak aby całość koncepcji można było zobaczyć z dowolnej perspektywy w różnym oświetleniu zgodnie z kierunkami świata. Na tej podstawie łatwo można ocenić estetykę planowanej architektury elewacji domu i wprowadzić ewentualne korekty.

Po zaakceptowaniu koncepcji kolejnym etapem jest stworzenie rysunków technicznych wszystkich elewacji  z wymiarami i opisem materiałów wykończeniowych, kolorów grubości itp. Na podstawie kompletnego projektu można też jest wykonać kalkulację kosztów prac wykonawczych, ponieważ powierzchnia elewacji jest łatwa do podliczenia.

Projekt elewacji domu

Projekty dodatkowe, ogrodzenie, otoczenie, inne.

Dom jest nierozerwalnie zespolony z oczeniem zarówno tym najbliższym w obrębie granic działki oraz dalszym otoczeniem poza jej granicami. Zatem ważne jest odpowiednie zadbanie  także o tą przestrzeń, która jest kontynuacją architektury domu.

Elementy małej architektury, ogrodzenie , forma ogrodu itp. to także elementy architektury, które tylko jako zestawione w całość tworzą wyważoną i dobrą kompozycję. Z tego powodu już na etapie projektu koncepcyjnego elementy te są uwzględnione i wstępne określone. Na życzenie klienta projekty te są doprecyzowywane w formie projektów dodatkowych, które bardzo pomagają podczas planowania kolejnych etapów budowy, która nie ogranicza się tylko do wybudowania samego budynku.

Autorska pracownia architektoniczna – nasze realizacje

Tworzymy indywidualne projekty domów, projekty przebudowy domów oraz projektu wnętrz mieszkań, projekty wnętrz domów. Chętnie podejmujemy wyzwania projektu niestandardowego projektu. 

Baza wiedzy pracownia projektowa

Projektowanie wnętrz – Aranżacja wnętrz domów – Projekty wnętrz mieszkań – Indywidualne projekty domów jednorodzinnych  – Przebudowy i rozbudowy domów jednorodzinnych – Adaptacje projektów domów jednorodzinnych – Wizualizacje komputerowe 3d

Facebook

Dołącz do nas na Facebooku i śledź nasze najnowsze projekty.

Dołącz do nas

Google

Rozpocznij z nami nowy projekt i podziel się opinią w Google.

Napisz opinię

Kontakt

Potrzebujesz wyceny projektu domu lub usługi pokrewnej

Napisz do nas

Kontakt

Projekt elewacji domu jednorodzinnego to usługa projektowa, która poprawia budynek od strony wizualnej z zewnątrz wydobywając  i akcentując najlepsze elementy architektury domu.

Zapewniamy usługi indywidualnych projektów domów, projekty przebudowy, rozbudowy domów. Tworzymy projekty domów o mniejszej i większej kubaturze w różnej stylistyce.

Poznaj nas, nasz proces kreatywny i projektowy. Zadzwoń 501 440 845, wyślij brief, napisz do nas maila na miragestudio@miragestudio.eu, aby otrzymać ofertę odnośnie Twojego projektu domu lub wykorzystaj formularz kontaktowy

    Wybierz temat: