Metamorfozy wnętrz

Metamorfoza wnętrz to usługa aranżacji wnętrz istniejącego lokalu, w taki sposób aby maksymalnie uatrakcyjnić jego wygląd oraz funkcjonalność. Metamorfoza wnętrz może dotyczyć zarówno przestrzeni wnętrz domów jaki mieszkań w różnym zakresie. 

Usługa ta może być  wiązać się z całkowitym przearanżowaniem wnętrz łącznie z przesunięciem ścian działowych lub być ograniczona jedynie  do poprawy estetyki wybranych pomieszczeń.  Pierwszym etapem jest wizja lokalna na miejscu i ocena pomieszczeń, drugim wspólne ustalenie planu działania z klientem, następnie koncepcja wprowadzonych zmian w formie wizualizacji komputerowych. Usługa ze względu na rozbudowany zakres możliwych prac projektowych jest wyceniana indywidualne po rozmowie z klientem i ustaleniu co jest do zrobienia.

Wnętrze sypialni po zmianach.

Wnętrze sypialni przed zmianami.

Analiza i koncepcja

Zaczynamy od przenalizowania istniejącego planu funkcjonalnego. Następnie opracowujemy nowy układ pomieszczeń z rozlokowanym wyposażeniem i wymiarami i opisem co gdzie się znajduje. Następnie przygotowywane są  komputerowe wizualizacje 3d wnętrz, aby pomysł był bardziej czytelny. Wybrane pomieszczenia wypełniane jest planowanym wyposażeniem, materiałami wykończeniowymi na ścianach podłogach i sufitach, meblami i zabudowami stolarskimi i kompletnym oświetleniem.

  • Analiza funkcjonalna układu pomieszczeń i propozycja optymalizacji przestrzeni pod kątem lepszej ergonomii i indywidualnych preferencji klienta
  • Plan funkcjonalny układu ścian działowych wyznaczających każde pomieszczenie z wymiarami
  • Plan usytuowania drzwi wejściowych do poszczególnych pomieszczeń, szerokości skrzydła i kierunku otwierania
  • Dobór wyposażenia, kolorystyki, materiałów wykończeniowych, opraw oświetleniowych określających styl wnętrza
  • Plan w formie rzutu z góry pomieszczeń z naniesionym wyposażeniem i materiałami wykończeniowymi i opisem
  • Realistyczne wizualizacje komputerowe wnętrz, na których pokazane są wszystkie elementy wnętrza( kolory, oświetlenie, dekoracje, okładziny na ścianach, podłogi, meble, zabudowy stolarskie, armatura łazienkowa i kuchenna)
  • Tabela z wybranym wyposażeniem z linkami do sklepów i fotografiami produktów
  • Wliczone w cenę usługi spotkania konsultacyjne z architektem wnętrz, na których omawiamy zaproponowane pomysły
  • Projekt wnętrz w kilku opcjach do wyboru, który gwarantuje klientom zobaczenie różnych pomysłów jeszcze przed realizacją

Dokumentacja(projekt wykonawczy)

Projekt wnętrz – metamorfoza wnętrz na życzenie klienta może być rozbudowany o kompleksowy projekt wnętrz, który zawiera kompletną dokumentację techniczną umożliwiającą zrealizowanie projektu wg projektu architekta. Tutaj nie ma przypadków i niespodzianek, ponieważ każdy element wnętrza zaprojektowany i przemyślany jest w najdrobniejszym szczególe.

Warto dodać, że dokumentacja techniczna umożliwia wykonanie kosztorysu inwestycji, który można dostosować i optymalizować względem zamierzonego budżetu. Daje to bardzo wysoki poziom komfortu klientom, którzy mają kontrolę nad projektem, przebiegiem prac i wydatków. Koszt usługi wyceniany jest indywidualnie w zależności od specyfiki projektu i jego skali. 

Wnętrze gabinetu po zmianach.

Wnętrze gabinetu przed zmianami.

Jeśli interesują Cię inne usługi

Projekt wnętrz koncepcyjny

Projekt wnętrz z nadzorem

Projekt wnętrz funkcjonalny

Projekt wnętrz wykonawczy

lub usługi pokrewne

Fotografia wnętrz

Home staging

Indywidualny projekt domu

Przebudowa / rozbudowa domu

Baza wiedzy pracownia projektowa

Projektowanie wnętrz – Aranżacja wnętrz domów – Projekty wnętrz mieszkań – Indywidualne projekty domów jednorodzinnych  – Przebudowy i rozbudowy domów jednorodzinnych – Adaptacje projektów domów jednorodzinnych – Wizualizacje komputerowe 3d

Zapewniamy usługi projektowania wnętrz domów, projektowanie wnętrz mieszkań i projekty wnętrz lokali usługowych . Tworzymy małe przestrzenie mieszkania oraz duże wnętrza.   Poznaj nas, nasz proces kreatywny i projektowy. Zadzwoń 501 440 845, wyślij brief, napisz do nas maila na miragestudio@miragestudio.eu, aby otrzymać ofertę odnośnie Twojego projektu wnętrz lub użyj formularz kontaktowy