Projekt domu z poddaszem użytkowym

Projekt domu z poddaszem o powierzchni użytkowej około 280 m2.  Nowoczesna architektura i prosta bryła podkreślona dużymi przeszkleniami oraz ciekawymi materiałami wykończeniowymi. Obiekt złożony jest z jednej bryły o delikatnych proporcjach zwieńczony dachem czterospadowym. Dom zlokalizowany jest na obszernej działce narożnej w zabudowanym już fragmencie miasta.

Pomysł na wygodny dom

Plan funkcjonalny domu składa się parteru orz użytkowego poddasza.  W części przyziemia budynku znajduje się wejście główne do przedpokoju, obszerny salon  połączony z kuchnią, korytarz połączony z otwartą klatką schodową, łazienka, gabinet, garaż dwustanowiskowy,  pomieszczenie techniczne oraz pomieszczenie gospodarcze.  Na poddaszu domu przewidziana jest obszerna sypialnia małżeńska z połączoną dużą łazienka, garderoba, trzy sypialnie oraz łazienka.

Na dębowej - Projekt domu z poddaszem - widok na elewację frontową

Dom z poddaszem to nowoczesna architektura i elewacje

Elewacje domu są jasne zaprojektowane w kolorze jasnym szarym wykończone zewnętrznym tynkiem strukturalnym. Elewacje składają się z dwóch części to jest od przyziemia powierzchni wykończonej jasnym tynkiem oraz pasa imitującej naturalne drewniane deski elewacyjne znajdującego się pod okapem dachu. Dach czteropołaciowy wykończony antracytową blachodachówką łącznie z orynnowaniem i wszystkimi obróbkami blacharskimi.  Projekt domu z poddaszem  to zdyscyplinowana ekspresja  i wyszukane proporcje widoczne na wszystkich ścianach zewnętrznych, które pomimo swojej prostej formy są wyraźnie zarysowane i spójne.

Na dębowej - Projekt domu z poddaszem - 280m2

Poddasze domu zaprojektowano  w pełni jaki poddasze użytkowe. W strefie znajdują się 3 wygodne sypialnie z garderobami i wspólną łazienką oraz jedną sypialnią  małżeńską o większych wymiarach z wydzieloną prywatną łazienką  i obszerniejszą garderobą.

Na dębowej - Projekt domu z poddaszem - 280m2

 

Okna kolankowe idealnie wpisują się w projekt domu z poddaszem

Projekt domu z poddaszem zawiera wygodny dwustanowiskowy garaż oraz obszerne pomieszczenia na parterze i poddaszu. Architektura tego domu jest też urozmaicona dużymi tarasami, który może pełnić funkcję letniej jadalni. Na parterze znajduje się  przestronny salon z kominkiem połączony z otwartą jadalnią oraz kuchnią oraz ażurowe drewniane schody na poddasze. Projekt domu z poddaszem to dodatkowa przestrzeń do wykorzystania, która była od początku  oczekiwana przez inwestorów.

Warto dodać, że poddasze użytkowe zostało zaprojektowane tak aby sufit podwieszany poziomu podwieszany do konstrukcji więźby zapewniał 270cm wysokości –  co znacznie polepszyło wygodę i możliwości aranżacyjne wnętrz na poddaszu.  Poddasze posiada okna kolankowe, które zapewniają większy komfort użytkowania przestrzeni bezpośrednio pod dachem oraz zdecydowanie lepsze naświetlenie naturalne.

 

Na dębowej - Projekt domu z poddaszem - 280m2

Na dębowej - Projekt domu z poddaszem - 280m2 - widok od strony ogrodu

Więcej projektów autorstwa pracowni można znaleźć w sekcji projektowanie wnętrz portfolio.