Apartament w Śródmieściu w stylu Art deco – Projekt wnętrz mieszkania w Warszawie

Luksusowy apartament w Śródmieściu

Splendor, przepych i elegancja i piękne szlachetne materiały wykończeniowe to apartament w Śródmieściu zaprojektowany w stylu Art Deco w nowoczesnym wydaniu. Aranżacja wnętrz apartamentu utrzymana jest w duchu popularnego i eleganckiego stylu Art Deco we współczesnym wydaniu.  Przestrzeń jest przesycona kamieniami naturalnymi takimi, jak trawertyn i marmur skomponowana z drewnianymi fornirami egzotycznymi i licznymi bogato zdobionymi dodatkami.

Opis projektu wnętrz:

Inwestorów planujących wykonania projektu wnętrz można podzielić na dwie grupy. Pierwsza będzie stroniła od miejskiego zgiełku wybierając spokoje zacisze pod miastem lub na wsi. Druga grupa to ludzie ceniący sobie miejski klimat i lokalizację w samym sercu dużej aglomeracji. W przypadku tego projektu wnętrz zadanie projektowe polegało na zaprojektowaniu apartamentu w wysokim standardzie w Warszawie. Apartament w Śródmieściu to luksusowa i obszerna przestrzeń z zaplanowanym wyrafinowanym planem funkcjonalnym i ciekawym topowym wyposażeniem meblami i szlachetnymi materiałami wykończeniowymi.

Na wstępie wita nas elegancki i wyszukany przedpokój z klasyczną konsolą z charakterystyczną formą i krzywiznami oraz obszernym lustrem w ozdobnej srebrnej ramie na ścianie wykończonej trawertynem z poziomym usłojeniem. Dalej jest tylko lepiej bowiem przedpokój otwiera się szerokimi podwójnymi drzwiami na atrakcyjną strefę salonu wypełnioną podstrefą wygodną strefą wypoczynkową, jadalnią i ukrytym aneksem kuchennym.

Strefa wypoczynkowa apartamentu zawiera komfortową przestrzeń do spotkań i oglądania TV lub filmów. Mocnym męskim akcentem tej strefy jest prosta skórzana czerwona sofa ustawiona na przeciw ściany z TV, która jest wykończona drewnianymi płatami forniru Wenge polakierowanymi na wysoki połysk. Wnęka ściany TV jest podświetlana na krawędziach i wykończona płaszczyzną z brązowo- żółtego kamienia naturalnego.

Wpleciony został też dekoracyjny stolik kawowy również oklejony naturalnym fornirem oraz wygodne klasyczne dwa ciemne skórzane fotele. “Wisienką na torcie” jest wnęka w ścianie udekorowana ozdobnym witrażem z motywami dekoracyjnymi kultowego wieżowca Chryslera w Nowym Jorku – budynku z 1930 roku, który do dzisiaj zachwyca i jest uważany za jedną z ikon stylu Art Deco.

Ozdobna ścianka TV ukrywa swoim przepierzeniem aneks kuchenny  z zabudową meblową na dwóch przeciwległych ścianach.  Aneks kuchenny jest delikatnie odseparowany przesuwanymi szklanymi drzwiami  udekorowanymi motywami roślinnymi. Bezpośrednio przy strefie kuchennej znajduje się przestrzeń jadalni z dużym stołem z czarnego drewna z grubymi nogami i sześcioma skórzanymi krzesłami.

Z salonu można też dostać się do gabinetu, w którym znajduje się drewniane biurko i meble, charakterystyczny obrotowy fotel oraz dwa tapicerowane miękkie szare fotel przy szklanym stoliku ze srebrnymi nogami.   Taki podział funkcjonalny tzn. wydzielenie pomieszczenia gabinetowego na spotkania biznesowe i miejsce do pracy  było dobrym krokiem, ponieważ  zdecydowanie usystematyzowało i zoptymalizowało to plan apartamentu.

Apartament w Śródmieściu mieści w sobie także dwie wygodne łazienki i dwie sypialnie także zaaranżowane w bardziej niekonwencjonalny sposób.  Znowu pojawiają się lepsze materiały na ścianach i luksusowe wyposażenie. Wszystko po to aby stworzyć wyjątkowy klimat wnętrz w wysokim standardzie przy zachowaniu maksymalnego komfortu dla mieszkańców.

Dla kogo jest aranżacja apartamentu?

No cóż okazuje się, że nie dla każdego, bowiem kosztuje i to całkiem sporo. Koszty jednak w tym wypadku schodzą na plan dalszy bowiem ważniejszy jest design i efekt finalny, który ma zawrócić w głowie. Ma być tam przepych, wypas, bogactwo, wyrafinowana sztuka , które bez wątpienia zrobią wrażenie na wielu osobach odwiedzających tak zaaranżowane mieszkanie. Specyfiką tego projektu jest też sam inwestor, który dużo podróżuje po Świecie i prowadzi biznes na większą skalę, jest osobą zajętą licznymi obowiązkami i skrupulatnie planuje swój czas i. W związku z tym apartament znajduje się więc z idealnym miejscu, zapewniając wysoką elastyczność dla mieszkańca np. łatwy dostęp do biura, lotniska, sklepów, siłowni itp. Apartament w Śródmieściu zaaranżowany w ten sposób będzie prywatną przestrzenią relaksu np. po intensywnym dniu pracy w biurze lub wyczerpującej podróży zagranicznej.