loading1
loading2
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

Podsumowanie

Rodzaj projektu

Projekt wnętrz od podstaw w nowym domu

Styl wnętrza

Eklektyczny, klasyczny, nowoczesny

Rok realizacji

2017

Eklektyczna przeplatanka – Projekt wnętrz domu 550m2

Projekt wnętrz dużego domu blisko Warszawy dla kilkuosobowej rodziny. Dom o powierzchni blisko 550m2 to duża przestrzeń, która może zaoferować bardzo wiele poprzez możliwe alternatywne rozwiązania funkcjonalne, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb. A inwestorom dokładnie o to chodziło. Generalnie im większy projekt tym te potrzeby są bardziej wyśrubowane i zdefiniowane a architektowi pozostaje jedynie sprostać temu zadaniu.

Inwestorzy zajmują się własnym biznesem w sektorze usług deweloperskich, są więc to aktywne osoby które pracują na wysokich obrotach, którzy bardzo cenią sobie prywatność, rodzinę i czas spędzany razem.

Dom jest azylem spokoju i odpoczynku, w którym mogą zregenerować siły przed kolejnym wypełnionym intensywnym dniem.

Tak więc przestrzeni jest po dostatkiem, a wypełniona pomieszczeniami z nieprzeciętnymi funkcjami. Dom składa się z piwnicy, w której znajduje się kompleks siłowni, sauna sucha i mokra,

miejsce do relaksu itp., Cały poziom jest zaprojektowany w taki sposób aby wszystkie te funkcje były pod ręką i aby można z nich skorzystać o dowolnej porze dnia.

Następnie parter to otwarta strefa dzienna bardzo obszerna składająca się z salonu połączonego z kuchnią poprzez jadalnię.

Strefa prywatna wnętrz zaczyna się na poddaszu i przepełniona jest wieloma pomieszczeniami, które pełnią funkcje sypialni. Na tym poziomie znajdziemy zarówno sypialnie dla gości jak i wielką sypialnię małżeńską oraz sypialnie dla dzieci.

Poza tym dzieci mocno zaznaczyły swoją obecność w tym projekcie. Oprócz swoich pokoi i oddzielnej łazienki posiadają własną wspólną bawialnię, czyli minisalę gimnastyczną, w której mogą dawać upust swojemu dziecięcemu temperamentowi podczas wspólnych zabaw.

Dla dzieci jest też przewidziany pokój multimedialny, w którym znajduje się projektor i rzutnik do oglądania bajek i filmów oraz konsola do gier wideo.

Kompozycja stylistyczna wnętrz tego projektu opiera się na harmonijnym zestawieniu ze sobą elementów stylu klasycznego z elementami pochodzącymi ze stylu nowoczesnego. Kombinacja ta jest powtórzona z różną intensywnością w odrębnych pomieszczeniach i strefach. Przykładowo

wnętrza strefy dziennej udekorowane są okładzinami ściennymi z płyt naturalnego piaskowca a na podłodze marmurem Creama Marfil. Do tego dobrane są eleganckie i proste w swojej formie meble oraz nowoczesne oświetlenie.